داشتم در مورد عزت الله انتظامی به مناسبت تولدش یک مقاله ای می نوشتم. رسیدم به یک جمله ای که خیلی اذیتم کرد. یک جای یکی از مصاحبه هایش گفته بود: بعضی وقت ها دلم می خواهد یک نفر بیاید خیلی ساده از من بپرسد: چطوری؟

توی تحریریه خبرگزاری نشسته بودم. عسل گفت چشمهایت شبیه بچه سه ساله شده که عروسکش را گرفته باشند. انگار هی یاد عروسکت می افتی. چشمهایت گرد و پرآب شده اند. خوبی؟

7-8 سال پیش روز تولدم از یادم رفته بود. ظهر همان روز تلفنم زنگ زد. معصومه بود. دوست دوران دبیرستانم. آن دورانی که تو داری کم کم شکل می گیری و اگر کسی آن دورانت را بشناسد انگار ناصیه ات را خوانده است. معصومه دو کلمه هم طولش نداد. گفت چه ات شده نفیس؟

دلم می خواهد سوار یک اتوبوس بشوم و بروم به سال ها پیش. سال ها پیش یک دوست خیلی صمیمی داشته باشم. دوست خیلی صمیمی ام بیاید دست بگذارد روی پیشانی ام و بپرسد: نفیس چطوری؟

 

/ 27 نظر / 54 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بشارت صبح

به یاد ستار بهشتی کسانی که مردم را به جرم عدالت طلبی و آزادی خواهی در بازداشتگاه ها شکنجه می کنند و باعث مرگشان می شوند کافرند و باید در انتظار عذاب الهی باشند(انّ الذین یکفرون بأیت الله و یقتلون النبین بغیر حق و یقتلون الذین یأمرون بالقسط من الناس فبشرهم بعذاب الیم – سوره آل عمران آیه 21). ستار بهشتی اولین کسی نبود که در بازداشتگاه های نظام جمهوری اسلامی شکنجه گردید و مرد و اگر جریان انحصارطلبی همچنان به حکومت نامشروع خود ادامه دهد چه بسا بعد از این هم شاهد شکنجه و مرگ عدالت طلبان و آزادی خواهان در بازداشتگاه های نظام باشیم پس برای جلوگیری از تکرار شکنجه و مرگ عدالت طلبان و آزادی خواهان در بازداشتگاه های نظام باید درخت خبیث انحصارطلبی را از ریشه برکنیم و خاک ایران را از اینگونه پلیدیها پاک نمائیم. پس وعده ما در روز دوشنبه 27 آذر ساعت 9 صبح مقابل دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران.

امید

گیرم که یک نفر، متعلق به همان سال‌هايي كه مي‌گويي، پيدا شد و پرسيد حال نفيسه‌ات، با زبان محبوس در سينه چه مي‌كني؟ حالا بزرگ شده‌اي و تجربه‌هايت، صورتت را جاافتاده‌تر كرده‌اند.

فراخوان شعر فجر

به فضل و یاری پروردگار، و به همت و همدلی شاعران معاصر، در آستانه سی‌وچهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و برای رشد و شکوفایی بیشتر شعر و شاعری در ایران اسلامی، هفتمین جشنواره بین المللی شعر فجر برگزار می‌شود. این جشنواره کاملاً رقابتی است و تمام سنین، مضامین، قالب‌ها و حوزه‌های شعری (سنتی، نیمایی و سپید، سرود و ترانه، طنز)و بخش ویژه کودک و نوجوان را در بر می‌گیرد. در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبرگرامی اسلام (ص) و بنا به دستور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ، امسال بخش ویژه پیامبر مکرم اسلام(ص)، به جشنواره افزوده شد و شاعران گرامی می توانند آثارشان را در قالب های مختلف شعری(فقط یک اثر) به دبیرخانه ارسال دارند. این دوره همانند سال گذشته،کتاب‌های پژوهشی و نقد در حوزه شعر (منتشر شده ازفروردین 1389 تا پایان آذر 1391)رانیزپذیراست بديهي است ارزيابي براساس آثارارسالي خواهدبود وازبرگزيدگان به نحو شايسته اي تقدیربه عمل خواهدآمد.(افزایش مبلغ جوایز نسبت به دوره ی گذشته) به مدارک ناقص یا آثار ارسال شده بعد از مهلت مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد و در رقابت شرکت داده نمی‌شوند. آثار ارسالی شاعران به صاحبان اثر

سید علیرضا رئیسی

بادبادک فروش غمگینم هستی ام را به باد دادم...باد... کاری از عشق بر نمی اید مرگ ما را نجات خواهد داد [گل][گل][گل][گل][گل]

بهنام صداقت

ما خادمین صخره مرگیم اینطرف آنسوتر است پهنه اوج عقابها سلام با احترام دعوتید.[گل]

مجید محمد پور

سلام دوست بزرگوار ! مطلب پر از احساس شما را خواندم[گل] پیروز و پایدار باشید بانوی اردیبهشت

محمدرضا صادقی

سلام با آقای نورموسوی ذکر خیرتون بود بعد از این پست امیدوار شده بودیم زود به زود میایین ولی امان از مشغله های زندگی...

حمید سهرابی

با سلام و ادب آخرین پنجره به روز است حرف زیادی ندارم جز چند تا رباعی. خوب یا بد... وبلاگ حکیمباشی هم با یک خاطره ی ژزشکی به روز است لینکش؟ ته پست جدیده